Menu Zamknij

Pompy ciepła

Pompy ciepła Myszków Zawiercie Myszków Zawiercie Poraj Częstochowa zyskują coraz większą popularność. Swoich zwolenników zyskują w budownictwie nowoczesnym, energooszczędnym. Pompy ciepła mogą być jedynym źródłem ciepła naszego domu. To najbardziej efektywne urządzenie grzewcze stosowane w układach centralnego ogrzewania, chłodzenia, do grzania wody użytkowej. Są niezawodne, oszczędne i przyjazne środowisku, a koszty inwestycji szybko się zwracają bo po około 5 latach, a pompa posłuży nam około 50 lat.


Pompa ciepła nie produkuje energii, a wykorzystuje energię zgromadzoną w środowisku naturalnym czyli z gruntu, wody czy powietrza. Zasilana energią elektryczną. Na szczęście nie potrzebuje jej dużo i dlatego ogrzewanie nią kosztuje mniej niż kotłem na gaz czy olej. Myszków Zawiercie Poraj Częstochowa
Najlepiej sprawdzają się w domach dobrze ocieplonych i z płaszczyznowym ogrzewaniem czyli podłogowym, ściennym, sufitowym są też modele pomp pozwalające na zasilanie grzejników chociaż nie nie jest to tak efektywne.

Myszków ma bogatą historię sięgającą średniowiecza. Wcześniej nosił nazwę „Nowy Myszków”, aby odróżnić go od sąsiedniego, starszego osiedla zwanej „Starym Myszkowem”. W 1369 roku Myszków uzyskał prawa miejskie. Miasto zachowało wiele zabytków, w tym kościoły, kaplice, cmentarze i historyczne budowle. Do atrakcji turystycznych należy m.in. kościół św. Wawrzyńca oraz Zamek Bąkowiec. Zamek Bąkowiec to XV-wieczna warownia usytuowana na terenie Myszkowa. Obecnie pełni funkcję muzeum regionalnego i miejsca kulturalnych wydarzeń. Okolice Myszkowa są bogate w przyrodnicze atrakcje. W pobliskim Parku Krajobrazowym Orlich Gniazd można podziwiać malownicze krajobrazy, a także liczne zamki i ruinay zamków.

Zawiercie ma długą historię sięgającą średniowiecza. Początkowo była to osada rzemieślnicza i handlowa, a następnie otrzymała prawa miejskie w 1767 roku. Przez wieki rozwijała się jako ośrodek przemysłowy. Zawiercie jest znane z silnego związku z przemysłem, zwłaszcza z branżą metalurgiczną, chemiczną i włókienniczą. Miasto odgrywało istotną rolę w historii polskiego przemysłu.