Menu Zamknij

Pompy ciepła

Pompy ciepła zyskują coraz większą popularność. Swoich zwolenników zyskują w budownictwie nowoczesnym, energooszczędnym. Pompy ciepła mogą być jedynym źródłem ciepła naszego domu. To najbardziej efektywne urządzenie grzewcze stosowane w układach centralnego ogrzewania, chłodzenia, do grzania wody użytkowej. Są niezawodne, oszczędne i przyjazne środowisku, a koszty inwestycji szybko się zwracają bo po około 5 latach, a pompa posłuży nam około 50 lat.
Pompa ciepła nie produkuje energii, a wykorzystuje energię zgromadzoną w środowisku naturalnym czyli z gruntu, wody czy powietrza. Zasilana energią elektryczną. Na szczęście nie potrzebuje jej dużo i dlatego ogrzewanie nią kosztuje mniej niż kotłem na gaz czy olej.
Najlepiej sprawdzają się w domach dobrze ocieplonych i z płaszczyznowym ogrzewaniem czyli podłogowym, ściennym, sufitowym są też modele pomp pozwalające na zasilanie grzejników chociaż nie nie jest to tak efektywne.

Firma GUARD zajmuje się fachowym doradztwem, sprzedażą, montażem i serwisem. Jesteśmy dostępni pod numerem tel./fax 34 315 61 58, tel. 605 944 146, biuro@sguard.pl