Menu Zamknij

Rekuperacja to zdrowie Twojej rodziny

Wiele osób myśląc o rekuperacji skupia się tylko na plusach technicznych i ekonomicznych, a zapomina o najważniejszej korzyści jaką rekuperacja daje zdrowiu.
W okresach grzewczych otwarcie okna nie zawsze wiąże się z napływem do mieszkania czystego powietrza. Zamiast rześkości poczujemy woń smrodu, smogu, dymu, pyłu, i napływ alergenów i hałasu do Twojego mieszkania. Dlatego nie mamy ochoty na wietrzenie, które niestety powinno być robione od czasu do czasu.
Sposobem na czyste powietrze bez otwierania okien jest rekuperacja, która dostarczy nam do mieszkania powietrze oczyszczone, przefiltrowane.

Nawet mieszkając z daleka od ruchliwego miasta, powietrze zimą zanieczyszczone jest przez dym unoszący się z kominów sąsiadów palących w piecach. Latem natomiast rekuperacja oczyszcza nam powietrze od pyłków, chroni przed rozwinięciem alergii.

W pomieszczeniu filtrowanym przez rekuperację jesteśmy pewni, że nasi bliscy i my oddychamy świeżym powietrzem. Dodatkowo rekuperacja utrzymuje odpowiedni poziom wilgotności, oczyści też powietrze np. z zapachów gotowania. Rekuperacja to urządzenie w pełni zautomatyzowane. Poziom wietrzenia można ustawić jak nam się podoba np. więcej w nocy lub gdy mamy gości rekuperator automatycznie dostosuje swoje parametry, tak by zapewnić świeże powietrze niezależnie od liczby osób wydychających dwutlenek węgla i wilgoć w Twoim mieszkaniu.

Jeśli jesteś zainteresowany założeniem rekuperacji w swoim domu to nie zwlekaj tylko dzwoń pod numer 605 944 146 lub napisz biuro@sguard.pl i umów się na rozmowę i wycenę.